Кошик
425 відгуків
emoji-quarantineМагазин тимчасово не працює. Все буде Україна!
Бытовая химия и средства личной гигиены из Европы
+380 (50) 977-63-93
+380 (93) 051-59-27
+380 (67) 800-61-35

Порошки без фосфатів? Чим вони кращі??

Порошки без фосфатів? Чим вони кращі??

Ціна чистоти може бути небезпечно високою, а здоров'я ― воно безцінне!

Уявити сучасне життя без побутової хімії нереально. Кожен день ми використовуємо побутову хімію, найчастіше ― пральний порошок. Але ж порошки відрізняються своїм складом. Велика кількість з них містить фосфати.
Фосфати — компонент, який робить пральний порошок небезпечним для всього живого на Землі.

В Україні пральні порошки повинні виготовлятися за національним стандартом ДСТУ 2972:2010 «Засоби мийні синтетичні порошкоподібні. Загальні технічні вимоги і методи випробувань». Стандарт регламентує вимоги до найбільш небезпечних речовин, які входять до складу миючих засобів, а саме фосфатів, ПАР (поверхнево-активних речовин) та рн (величина, що показує концентрацію іонів водню в розчині, тобто ступінь кислотності або лужності), завищена кількість як кислоти, так і луги, небезпечно не тільки для шкіри, але і для тканин. Отже, фосфатів — повинно бути не більше 17%, ПАР повинні мати біологічний розклад не менше 80%, що стосується pH, то цей показник нормується в залежності від того, для яких тканин призначений порошок.

На жаль, більшість пральних порошків, якими користуються українці, виготовляють саме на основі фосфатів — з'єднань різних металів і фосфорної кислоти. Використовують їх для зменшення жорсткості води та поліпшення мийної здатності порошку. Фосфати впливають на шкіру, в результаті чого з'являються дерматологічні захворювання і на роботу організму в цілому, порушуються функції нирок, печінки, м'язів, виникають отруєння і порушення обмінних процесів. Використовуючи їх, ми наражаємо себе на небезпеку, адже носимо одяг і спимо на простирадло і наволочках, з яких залишки порошку вимилися не до кінця. Таким чином через шкіру ці речовини надходять в наш організм.

Крім того, стоки після прання потрапляють у підземні води, а сучасні миючі засоби настільки токсичні, що потужні системи фільтрації, в тому числі і природна фільтрація, яка відбувається в результаті проходження води через товщу шарів грунту і глини, не можуть повністю очистити воду від шкідливих речовин. Таким чином фосфати завдають нищівного шкоди, як організму, так і всій екосистемі. Наприклад, якщо вони потрапляють в річки і ставки, це сприяє росту синьо-зелених водоростей, які перешкоджають доступу у водойми світу кисню.

Сейчас гигиеническая безопасность моющих средств в странах Евросоюза регламентируется новому химическому законодательству REACH. 14 марта 2012 приняты изменения в Регламент европейского парламента и Совета по использованию фосфатов и других соединений фосфора в моющих средствах, согласно которым с 30 июня 2012 года в странах ЕС ввели запрет на продажу моющих средств для стирки с общим содержанием соединений фосфора в количестве 0,5г или больше, на одну стирку в стандартной стиральной машине.

Кстати, учтите, что несмотря на это, товары, представляемых под одним названием, для жителей разных стран и для жителей Украины, могут быть совершенно разными по составу. Иностранные производители моющих средств придерживаются законодательства той страны, в которой работают. То есть, стиральный порошок одного производителя, изготовленный, например, для Германии, не будет содержать триполифосфата, а тот, который предназначен для реализации в Украине, будет содержать его в своем составе, поскольку это не запрещено украинским законодательством.

Інтернет магазин "СФЕРА ЧИСТОТИ" з відповідальністю повідомляє, що весь асортимент пральних порошків в нашому магазини привезені з Європи і зроблені за стандартами Європейського Союзу. Тільки оригінальна продукція, яка не містить фосфатів.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner